İade ve Değişim Prensipleri

AL TATARI, online alışverişte koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini hedefler.

İade Şartları

14 gün içerisinde iade hakkı: Herhangi bir nedenle siparişinizden memnun kalmazsanız, tarafımıza bildirim yaparak ürün ya da ürünlerinizi orijinal ambalajında, kullanılmamış ve etiketleri çıkarılmamış olması koşuluyla siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde faturası ile birlikte MNG Kargo  iade kodu ile gönderim yapabilirsiniz. Ürünlerin iade edilebilmesi için iade koşullarına uyulması gerekmektedir. Gerekli kontroller sağlandıktan sonra iade kargo ücret kesintisi yapılarak ürün bedeli iadesi yapılır.

Kredi Kartına Geri Ödeme 

İade talebiniz onaylandığında, ödemenizi online ve kredi/banka kartı kullanarak yaptığınız için tutar iadesi, ödeme için kullandığınız kartınıza, ödeme türünüze uygun olarak, bankanızın online ödeme sistemi üzerinden yapılacaktır.

Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadenizin kartınıza yansıması 1 hafta veya 10 gün iş gününü bulabilmektedir.

İade bedelinizin kartınıza ulaşması, ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

İade bedeli, kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

EFT/Havale ya da kapıda odeme seçeneğindeki ile ödeme yaptıysanız, iade tutarınız 3 iş günü içerisinde banka yoluyla hesabınıza aktarılacaktır. 

Değişim Şartları

www.al-tatari.com.tr'den satın almış olduğunuz ürünlerde beden değişikliği yapmak için ürünü tarafımıza göndermeniz yeterlidir. Değişim için gönderilen ürünün/ürünlerin; farklı ürün/ürünler ile değişimi yapılamamaktadır. 

Herhangi bir nedenle siparişinizden memnun kalmazsanız, ürün ya da ürünlerinizi orijinal ambalajında, kullanılmamış ve etiketleri cıkarılmamış olması koşuluyla siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde faturası ile birlikte geri gönderebilirsiniz. Ürünlerin değişimi için bu koşullara uyulması gerekmektedir.

Değişim talebiniz onaylandığında, yeni ürününüz adresinize bedelsiz olarak gönderilecektir. Değişim talebiniz onaylanmadığı takdirde tarafınıza bilgilendirme yapılacak ve değişim talebi için gönderdiğiniz ürün adresinize geri gönderilecektir.

Kargo ile geri gönderim

Değiştirilmek istenen ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak faturası ile birlikte geri gönderilmelidir.

Ürün paketlemesi ürünün orjinal ambalajına ve içindeki ürünlere zarar gelmeyecek şekilde yapılmalıdır.

İade ve Degişim için Gönderim Adresi:

Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketlerinin iade kodu ile gönderim sağlanmalıdır. İade kodlarını tarafımızdan edinebilirsiniz.


Destek için info@al-tatari.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.